Kawa inna niż wszystkie

Kawa jakości specialty to przede wszystkim dokładnie wyselekcjonowane ziarna kawy z najdalszych zakątków świata, które przeszły weryfikację jakości. Wyróżnia je brak defektów, odpowiednia wielkość oraz jednolity sposób obróbki.

Zebrane oraz poddane obróbce ziarna są następnie importowane do naszej krakowskiej Dobrej Palarni Kawy.

Tu na miejscu, tzw. „zielonka” zostaje poddana prażeniu (wypalaniu). Dzięki najnowocześniejszej technologii zastosowanej w naszym piecu – Loring Falcon S15, kawa opalana jest gorącym powietrzem przez co stopień wypalenia jest jeszcze bardziej efektywny i równomierny. Wypalone ziarno studzimy dynamicznie przy użyciu powietrza, co pozwala nam zatrzymać proces karmelizacji cukrów i zachować oczekiwany przez nas efekt. Pełny, czysty i naturalny smak kawy.

Abyście mogli cieszyć się tym smakiem jeszcze dłużej, ziarno pakujemy w atmosferze azotowej. Brak tlenu w opakowaniu skutecznie spowalnia procesy wietrzenia kawy. Myśląc o naszym środowisku, nasza produkcja emituje o 80% mniej zanieczyszczeń niż tradycyjna.

W efekcie połączenia wieloletniego doświadczenia z najlepszym sprzętem powstaje znakomita świeżo wypalana kawa.

Gdzie się praży?

Praży się w Krakowie! Jesteśmy lokalnym przedsiębiorstwem, którego kawę znajdziecie w najdalszych zakątkach Polski.

Nasz piec znajduje się w Krakowie przy ulicy Malborskiej 94/2. W tym miejscu działamy od 2017 roku. Wykorzystywana przez nas przestrzeń została specjalnie przystowana do uzyskania jak najlepszej wydajności produkcji oraz utrzymywania jak najlepszych warunków naszego magazynu.

Nasi sąsiedzi poznali nas jako Dobrych gospodarzy, u których zawsze mogą zasięgnąć porady dotyczącej wyboru kawy, ekspresu czy parzenia ulubionej herbaty.

Jesteśmy silnie związani z Miastem Królów, co staramy się pokazaywać między innymi przy pomocy naszych czołowych produktów jak Kawa Krakowska – Brazylia jasno palona, czy przy pomocy Dobrego Kuriera, który dostarczy Wam kawę na terenie całego Krakowa, w dniu jej zamówienia!

Wspieramy lokalny biznes, ze względu na świetną jakość polskich produktów i usług oraz wielką kreatywność, które w połączeniu z inspirującą kulturą Krakowa prowadzą do realizacji unikatowych projektów.

W naszej markowej, Dobrej Kawiarni, która znajduje się w Hali Lipowej na Zabłociu, możecie skosztować kreatywności naszych baristów, w tworzeniu pysznych napojów kawowych.

Poznaj nasz zespół

Michał Pluta

Właściciel

Roaster w Dobrej Palarni Kawy. Kawowe doświadczenie poszerza nieprzerwanie od 2007. Finalista Mistrzostw Polski Latte Art od 2008-2014: 3. miejsce MPLA 2014 oraz 2. Miejsce MPLA 2013.

Jakub Pospiszyl

Właściciel

Specjalista ds. gastronomii w Dobrej Palarni Kawy. Został wicemistrzem La Marzocco Barista Challenge 2015. Posiada certyfikat zaawansowanych technik Latte Art; 1. i 2. stopnia cuppingu.

Natalia Borowicz

Właściciel

Resource Manager w Dobrej Palarni Kawy. Barista z wieloletnim doświadczeniem.

Mateusz Dąbek

Trener

Czterokrotny finalista Mistrzostw Polski Latte Art

Natalia Tyczyńska

Grafik

Grafik oraz barista z wieloletnim doświadczeniem. Od 2019 roku tworzy wszystkie prezentowane przez nas projekty.

Jakub Cichoń

Roaster

Barista oraz Barman z 6 letnim doświadczeniem. Roaster w Dobrej Palarni Kawy od 2020 roku.

Światosław Matsko

Mistrz pakowania

Dzięki niemu nasza kawa ląduje błyskawicznie w opakowaniach zaraz po paleniu! Dusza artysty lubi coś zmalować więc czasem w paczkach możecie trafić na jego małe rysunki.

Mateusz Zimnoch

Foto & Video

Pasjonat dobrych kawowych naparów. Specjalista od nagrań, ma oko, ma gust a wiemy, że wy to lubicie. Najwięcej jego pracy znajdziecie na naszym YouTube.